Sklepy internetowe

Handel internetowy na dobre zdominował rynek zakupowy w wielu rozmaitych kategoriach produktowych. Nie wygląda na to, by trend ten miał się w najbliższym czasie odwrócić, a wręcz przeciwnie – pomimo, mogłoby się wydawać, przesytu pod względem ilości miejsc zakupowych, dostępnych w sieci, cały czas pojawiają się kolejne sklepy internetowe, potrafiące uszczknąć kawałek e-commercowego tortu (który, warto nadmienić, z roku na rok jest coraz większy). Jak zatem wyrwać i dla siebie choćby małą cząstkę tej słodyczy?

Sklep internetowy – nowoczesne rozwiązanie dla każdego

Jeśli zatem pragniemy w nowoczesny sposób wejść na rynek z naszą ofertą, to sklep internetowy jest dla nas świetnym rozwiązaniem…oczywiście pod warunkiem, że będzie to sklep, którego obsługa będzie łatwa i intuicyjna zarówno dla kupującego, jak i dla sprzedawcy. Na nic bowiem zda się witryna, która, choćby najpiękniejsza, urągała wszelkim zasadom użyteczności i funkcjonalności.

Żeby nie dopuścić do tego, by nasz sklep internetowy stał się takim funkcjonalnym diabełkiem, warto zwrócić się do tych, którzy mają już szerokie doświadczenie w e-commerce i z niejednego pieca chleb jedli…

Do tej grupy śmiało możemy zaliczyć Czarnego Kota i jego zespół, którego członkowie parali się rozmaitymi rzeczami, związanymi z obsługą sklepu internetowego. Obsługa klienta, pakowanie i nadawanie przesyłek, administracja sklepem – to tylko niektóre z czynności, z ktírymi przyjdzie zmierzyć się każdemu sprzedawcy internetowemu. Ale bez obaw – Czarny Kot jest gotów wyjaśnić wszystko jak najdokładniej, tak by można skupić się na tym, co w każdym sklepie internetowym jest najważniejsze – na sprzedaży i na tym, by z miesiąca na miesiąc była ona coraz większa.

Sklepy internetowe, przygotowywane przez Czarnego Kota i jego zespół mogą działać pod kontrolą dwóch platform: Shopera lub PrestaShopa.

Sklepy internetowe – platforma Shoper

Shoper to polskie rozwiązanie, polegające na oddaniu sprzedawcy, po opłaceniu rocznego abonamentu, w pełni działającej witryny, gotowej do sprzedaży zaraz po wykonaniu odpowiedniej konfiguracji. Po stronie Shopera stoi dostarczenie odpowiedniej infrastruktury sieciowej oraz rozwiązań usprawniających sprzedaż. O ile wszystkie te kwestie muszą interesować właściciela sklepu ani trochę, to kłopotliwa może okazać się odpowiednia konfiguracja i dostosowanie wyglądu sklepu (co jest niezwykle istotne, bo przecież pamiętajmy, że “jak Cię widzą, tak Cię piszą). Będzie tak zwłaszcza w sytuacji, gdy nie mamy żadnego doświadczenia w takich sprawach. W tym miejscu z pomocą może przyjść jednak Czarny Kot, który pomoże w wykonaniu rzeczonej konfiguracji i dostosowaniu wyglądu, a także doradzi, jak najlepiej rozwiązać w naszym sklepie kwestię płatności, dostawy oraz promocji.

logo shoper

Sklepy internetowe – platforma PrestaShop

PrestaShop to darmowe oprogramowanie sklepowe o otwartym kodzie źródłowym, pozwalającym na jego dowolne modyfikacje, czy to pod kątem wyglądu, czy też funkcjonalności. O ile jednak sam system jest darmowy, o tyle płatna jest cała reszta, czyli hosting, domena, certyfikaty bezpieczeństwa, czy też dodatkowe moduły, zapewniające funkcje niedostępne w podstawowej wersji Presty (jak zwykli określać go programiści, pracujący na co dzień z PrestaShopem). Wszystko to może przytłoczyć osobę, która chciałaby po prostu sprzedawać swoje produkty w kanale internetowym. W tym miejscu z pomocą może przyjść jednak Czarny Kot i jego zespół, który z ochotą pomoże w instalacji, całościowej konfiguracji i ostatecznym uruchomieniu w pełni działającego sklepu. Jeśli będzie taka potrzeba, pomoc obejmie też stworzenie atrakcyjnych treści do umieszczenia w sklepie, takich jak opisy produktów czy kategorii. Wszystko po to, by finalnie sprzedawca mógł cieszyć się w pełni działającym funkcjonalnym sklepem internetowym.